Softbox oktagonalny 120cm z szybkim montażem + grid

20,00  / dzień zdjęciowy

7 dni zdjęciowych+ : -15%

Na stanie

Wyczyść daty

SKU: CIN-120CM Kategoria: Tag:

Opis

Wysokiej jakości softbox ośmiokątny okta 120cm z gridem i mocowaniem do lamp studyjnych typu Bowens. Softbox wyposażony jest w mechanizm „parasolkowy”, który umożliwia dużo szybsze składanie i rozkładanie czaszy softboxu w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Paraboliczny profil czaszy oraz dwie warstwy dyfuzyjne zapewniają idealny rozkład natężenia światła na dyfuzorze zewnętrznym.

Budowa softboxu

Czasza softboxu wykonana jest z tradycyjnej dwuwarstwowej tkaniny żaroodpornej. Dzięki temu można pracować z lampami wyposażonymi we wszystkie rodzaje żarówek pilotujących. Czasza zintegrowana jest z prętami, pierścieniem montażowym bowens oraz systemem „parasolkowym”. Tworzy to konstrukcję, którą można bardzo szybko rozłożyć i złożyć. Rozłożenie czaszy wymaga nieco siły, ale dzięki temu otrzymujemy prawidłowe napięcie tkaniny i równomierny naciąg dyfuzora zewnętrznego. Użebrowanie wykonane jest z włókien kompozytowych gwarantujących wysoką elastyczność i trwałość.

W pobliżu pierścienia montażowego czasza posiada możliwość rozpięcia, które pełni dwie funkcje – umożliwia wentylowanie lampy w przypadku pracy z pilotami halogenowymi oraz umożliwia dostęp do śruby blokującej obrót adaptera (lampę możemy obracać dowolnie wokół osi wzdłużnej nawet po zamocowaniu w lampie studyjnej).

Wewnętrzny dyfuzor zapina się na mini-karabinki do czaszy a dyfuzor zewnętrzny za pomocą rzepów do wewnętrznego rantu czaszy. Zastosowanie dwóch tkanin dyfuzyjnych znacznie poprawia dystrybucję światła wewnątrz czaszy i finalny rozkład natężenia na dyfuzorze zewnętrznym.

Dołączony do zestawu grid pozwala dodatkowo zmienić kierunkowość padającego światła tworząc zwarty strumień światła, przydatny zwłaszcza, kiedy chcemy pracować z lampą oddaloną od fotografowanego obiektu.